Dnes je úterý 30. listopad 2021, svátek má Ondřej, zítra Iva


Víte,co se děje u Vašich sousedů?V roce 2012 byl za finanční podpory statutárního města Brna a JMK realizován projekt, jehož výstupem byl preventivní spot s problematikou domácího násilí v mutacích pro televizní, rozhlasové vysílání a webové rozhraní. Podařilo se tak vytvořit TV spot ve stopáži 30 sekund, jeho mutovanou verzi pro webová rozhraní ve stopáži
60 sekund a zvukový spot pro rozhlasová vysílání ve stopáži 30 sekund. Samotné zpracování spotu bylo zacíleno na zdůraznění skutečnosti, že obětí domácího násilí může být kdokoliv, tedy nejen žena. Veřejnosti tak zprostředkovávají různé formy násilí u různých ohrožených skupin (žena, muž, dítě, senior, zdravotně handicapovaný).  Patronem tohoto projektu se stal brněnský herec Zdeněk Junák, který spotům propůjčil nejen svoji tvář, ale i hlas, neboť namluvil zvukový spot pro rozhlasová vysílání.

V roce 2013 bychom rádi zajistili plošnou mediální kampaň k problematice domácího násilí
za využití vytvořeného spotu a jeho mutací. S masivní mediální kampaní počítáme v listopadu letošního roku, kdy plánujeme zajistit vysílání TV spotu na třech kabelových TV stanicích, prezentaci spotů v pořadech ČT 1, vysílání zvukového spotu ve třech rozhlasových stanicích s regionálním vysíláním. Dále chceme zajistit vysílání TV spotu, případně jeho mutace na televizní stanici TIP TV, jeho zveřejnění na partnerských webech, tzn. města Brna, JMK, partnerů interdisciplinární spolupráce pro Brno a na youtube včetně informačního kiosku města Brna veřejně přístupného občanům a návštěvníkům města v budově hlavního nádraží.  V letošním roce také bude probíhat v měsíci červnu, září/říjnu a listopadu vysílání spotů v rámci celostátní sítě ŠIK na ZŠ i SŠ.  V rámci mediální kampaňě počítáme i se zveřejněním spotů prostřednictvím LCD obrazovek ve zdravotnických zařízeních lůžkového i ambulantního typu a LCD monitorech v dopravních prostředcích MHD Brno. Součástí mediální kampaně (zaměřené na vysílání preventivních spotů) v roce 2013 bude i měsíční výstava fotografií a žákovských prací na téma domácí násilí, která se uskuteční v Urban centru Brno, rovněž v měsíci listopadu. V rámci výstavy budou prezentovány tyto spoty i tematické filmy. První kolo výstavy proběhlo v roce 2011 v prostorách Křížové chodby Nové radnice Brno.

Kompletní TV spot v jeho mutované verzi máte k dispozici i na našich webových stránkách. Prohlédnout si ho můžete po kliknutí na ikonu hudby. V rámci naší ankety máte možnost také tento spot ohodnotit.

Víte, co se děje u Vašich sousedů?
Tyto stránky vytvořil Odbor zdraví MMB ve spolupráci s IDT města Brna pro oblast domácího násilí, v rámci projektu
Interdisciplinární přístup k řešení případů domácího násilí ve statutárním městě Brně
 

Všechna práva vyhrazena. Copyright © 2009-2021 IDT Brno
Datum poslední aktualizace 31.5.2013
Redakční Systém redaQ